Biden podpisał ustawę Lend-Lease dla Ukrainy

Biden podpisał ustawę Lend-Lease dla Ukrainy

Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

Prezydent USA Joe Biden zatwierdził Ustawę S. 3522 o Lend-Lease i Obronie Demokracji na Ukrainie - 2022, która umożliwi przyspieszony program pomocy dla naszego kraju.

Zostało to ogłoszone w poniedziałek podczas briefingu przez sekretarz prasową Białego Domu Jen Psaki, donosi korespondent Ukrinformu.

„Dzisiaj prezydent zatwierdził ustawę Lend-Lease, która rozszerza zestaw narzędzi, aby zapewnić Ukrainie potrzebną broń i sprzęt” – powiedział urzędnik administracji USA.

Psaki podkreśliła, że Stany Zjednoczone wspierają Ukrainę i nadal demonstrują to na wiele sposobów. W związku z tym przypomniała, że ​​dzień wcześniej Pierwsza Dama Jill Biden odwiedziła Ukrainę z „historyczną wizytą”, gdzie spotkała się z Oleną Zełenską. Data wizyty została wybrana na Dzień Matki, aby uczcić pamięć ofiar, którymi stało się wiele matek na Ukrainie, a także wysłać ważne przesłanie solidarności do narodu ukraińskiego.

Ponadto przedstawicielka Białego Domu kontynuowała, że amerykańska chargé d'affaires na Ukrainie Christina Quinn wraz z grupą amerykańskich dyplomatów przybyła do Kijowa w Dzień Zwycięstwa nad nazizmem w Europie, aby zademonstrować jedność z narodem Ukrainy, który broni wolności i demokracja.

Psaki przypomniała też, że Biden zorganizował w niedzielę szczyt G7, na który zaproszono również prezydenta Ukrainy, w sprawie zbiorowej odpowiedzi na brutalną wojnę prezydenta putina. Następnie – kontynuowała – wprowadzono nową falę sankcji wobec Rosji, aby zwiększyć presję na putina.

Jak podawał Ukrinform, projekt ustawy o pożyczko-najmie i obronie demokracji na Ukrainie został przyjęty w zeszłym miesiącu przez obie izby Kongresu USA. W szczególności Senat jednogłośnie poparł dokument 6 kwietnia, Izba Reprezentantów głosowała 28 kwietnia.

Dokument pozwala prezydentowi USA na wykorzystanie programu „Lend-Lease” do przyspieszonego transferu broni, sprzętu wojskowego, leków i żywności na Ukrainę. Zakłada się, że kraj odbiorcy pokryje ich koszt później.

Program lend-lease funkcjonował podczas II wojny światowej. Dało to Stanom Zjednoczonym możliwość szybkiego dostarczenia broni sojusznikom.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2022 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-