O czym rozmawiali prezydenci Ukrainy i Stanów Zjednoczonych - Jermak opowiedział o szczegółach

O czym rozmawiali prezydenci Ukrainy i Stanów Zjednoczonych - Jermak opowiedział o szczegółach

Ukrinform
Prezydent Biden wspiera Ukrainę we wszystkim, a jego zespół docenia wszystko, co robi prezydent Zełenski, aby zreformować kraj – napisał Szef Biura Prezydenta Andrij Jermak na Facebooku, komentując rozmowę telefoniczną Zełenskiego i Bidena.

„Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski odbył rozmowę telefoniczną z prezydentem Stanów Zjednoczonych Joe Bidenem. Prezydent Biden wspiera Ukrainę we wszystkim, a jego zespół docenia wszystko, co robi prezydent Zełenski, aby zreformować kraj” - napisał Jermak.

Joe Biden dodał, że czeka na możliwość ponownego odwiedzenia Ukrainy, a także wspomniał o swoim wystąpieniu w ukraińskim parlamencie.

„Nawiasem mówiąc, odpowiadając na pytania dziennikarzy, niedawno powiedziałem, że rozmowa odbędzie się wkrótce. Tak właśnie się stało. Życzę produktywnego dnia przeciwnikom, którzy będą teraz musieli wymyślać nowe teorie spiskowe i rozpowszechniać fejki” - napisał Jermak.

Jermak napisał też, że we wtorek przedstawi nową szefową Centrum Przeciwdziałania Dezinformacji Polinę Łysenko, która została powołana przez prezydenta Zełenskiego 2 kwietnia.

Przypomnijmy, w piątek odbyła się rozmowa Joe Bidena z Wołodymyrem Zełenskim. Według doniesień medialnych trwała co najmniej 30-40 minut.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-