W strefie OSP okupanci ośmiokrotnie zrywali rozejm, nie ma strat

W strefie OSP okupanci ośmiokrotnie zrywali rozejm, nie ma strat

Ukrinform
W minionym dniu na obszarze działania Sił Połączonych odnotowano osiem naruszeń zawieszenia broni przez nielegalne formacje zbrojne Federacji Rosyjskiej.

Według Ukrinformu, o tym poinformowało centrum prasowe sztabu OSP na Facebooku.

„W rejonie działania grupy operacyjno-taktycznej "Piwnicz", w pobliżu miejscowości Switłodarsk, najeźdźcy otworzyli ogień w kierunku pozycji ukraińskich obrońców z lekkich i ciężkich granatników przeciwpancernych oraz ciężkich karabinów maszynowych” – podano w wiadomości.

W rejonie działania grupy operacyjno-taktycznej „Schid", niedaleko osady Bohdaniwka, rosyjskie oddziały okupacyjne strzelały na stanowiska obrońców Ukrainy z automatycznych ciężkich granatników, karabinów maszynowych dużego kalibru i broni strzeleckiej. W pobliżu miejscowości Szyrokino wróg otworzył ogień w kierunku ukraińskich pozycji, używając granatników, ręcznych granatników przeciwpancernych i broni strzeleckiej.

Wśród żołnierzy Operacji Sił Połączonych nie odnotowano strat bojowych w wyniku ostrzału wroga.

Przedstawiciele OBWE zostali poinformowani o faktach naruszenia zawieszenia broni za pośrednictwem ukraińskiej strony SCKK.

Stanem na godzinę 7 rano 26 marca nie odnotowano żadnych ataków w rejonie przeprowadzania Operacji Połączonych Sił.

Ukraińscy żołnierze kontrolują sytuację na obszarze Operacji Połączonych Sił i przestrzegają zawieszenia broni.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-