Rosyjscy najemnicy 8 razy naruszyli rozejm w Donbasie

Rosyjscy najemnicy 8 razy naruszyli rozejm w Donbasie

Ukrinform
Dziwiątego sierpnia formacje zbrojne Federacji Rosyjskiej i jej najemnicy sześciokrotnie naruszyli zawieszenie broni, nocą jeszcze 2 razy ostrzelali stanowiska naszych żołnierzy.

Informuje centrum prasowe sztabu Operacji Sił Połączonych.

„9 sierpnia grupy zbrojne Federacji Rosyjskiej i jej najemnicy sześć razy naruszyli zawieszenie broni. Wróg ostrzelał pozycje naszych wojsk z granatników różnych typów, ciężkich karabinów maszynowych i broni strzeleckiej. W rejonie działania grupy operacyjno-taktycznej „Schid" pozycje naszych żołnierzy zostały ostrzelane czterokrotnie, a w rejonie działania grupy operacyjno-taktycznej "Piwnicz" nieprzyjaciel dwukrotnie ostrzelał stanowiska OSP”, donosi raport.

W ciągu ostatniego dnia strat wśród ukraińskich żołnierzy nie odnotowano.

Od początku obecnego dnia pozycje ukraińskich żołnierzy zostały 2 razy ostrzelane: w pobliżu Switłodarska i Pyszczewyka. Nikt nie zginął ani nie został ranny.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2019 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-