Sea Breeze-2019 -w Odessie trenowali nurkowie z sześciu krajów ZDJĘCIE

Sea Breeze-2019 -w Odessie trenowali nurkowie z sześciu krajów ZDJĘCIE

Ukrinform
W porcie Odessa w ćwiczeniach Sea Breeze-2019 w jednym zespole pracowało 125 nurków wojskowych z sześciu krajów. Nurkowie przetestowali sprzęt, przygotowując się do operacji podwodnych i dzielili się doświadczeniami - donosi służba prasowa Sił Zbrojnych Ukrainy.

„Po wycofaniu się z okupowanego przez władze rosyjskie Krymu, w siłach zbrojnych Sił Morskich, nie było prawie żadnego przeszkolonego nurka i normalnego sprzętu, który mógłby z powodzeniem działać pod wodą. W 2014 roku zaczynaliśmy wszystko od podstaw. Teraz mamy dużą grupę specjalistów, którzy mogą pracować pod wodą, mamy doświadczenie wspólnego szkolenia z naszymi partnerami w szkoleniu Sea Breeze-2019, a teraz element nurkowania nabiera znaczenia”- powiedział zastępca dowódcy marynarki wojennej sił zbrojnych Neiżpapa.

Według kontradmirała, ukraińscy nurkowie stale ulepszają przeprowadzanie akcji pod wodą i już osiągnęli bardzo dobre wyniki.

Po dzisiejszym szkoleniu nurkowie będą mieli wspólne zadanie. Jego rysy zostały nakreślone przez szefa nurkowego komponentu Sea Breeze-2019 - szefa służby poszukiwawczo-ratowniczej kapitana Marynarki Wojennej 1 stopnia Oleksija Nesterowa.

Szkolenie „Sea Breeze-2019” w Odessie / Zdjęcie: mil.gov.ua

„Zgodnie ze scenariuszem treningu, będzie trzeba zareagować na sytuację, kiedy statek wybuchnie podczas zbliżania się do punktu bazowania. Za pomocą dowodzenia z kwatery głównej nurkowie będą musieli znaleźć obiekt wybuchowy, zidentyfikować go, przeprowadzić rozminowywanie, a następnie pracować nad zatopionym obiektem” - wyjaśnia Nesterow.

W przeddzień manewrów odbył się dzień mediacji „Nurkowanie” Sea Breeze-2019. Nurkowie z Gruzji, Wielkiej Brytanii, Kanady i Ukrainy pokazali sprzęt, rozmawiali o szczegółach swojej pracy. Następnie pokazano kilka scenariuszy ratowania nurka, którego warunki pod wodą stają się złe.

Szkolenie ratownicze w Sea Breeze / Zdjęcie: Nina Liaszonok i Julia Zozulia, Ukrinform

Przypomnijmy, międzynarodowe szkolenie Sea Breeze-2019 rozpoczęło się w Odessie. W szkoleniu bierze udział około 30 statków, 24 samoloty i ponad 3000 żołnierzy z całego świata.

Flota Czarnomorska Federacji Rosyjskiej uciekła się do prowokacji i zablokowała obszar 8 tysięcy kilometrów kwadratowych na Morzu Czarnym, gdzie powinna znajdować się jedna z lokalizacji szkolenia.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-