Okupanci 24 razy ostrzelali stanowiska Sił Zbrojnych Ukrainy – jeden żołnierz jest ranny

Okupanci 24 razy ostrzelali stanowiska Sił Zbrojnych Ukrainy – jeden żołnierz jest ranny

Ukrinform
14 czerwca rosyjskie siły okupacyjne 24 razy naruszyły zawieszenie broni, w tym 6 razy używając systemów artyleryjskich kalibru 122 mm i moździerzy kalibru 120 i 82 mm, zakazanych w Porozumieniach z Mińska.

Na pozycje Sił Połączonych także strzelano z granatników, z ciężkich karabinów maszynowych i broni strzeleckiej - informuje centrum prasowe sztabu Operacji Sił Połączonych.

„W rejonie działania grupy operacyjno-taktycznej „Schid" pozycje naszych żołnierzy zostały 15 razy ostrzelane.

W wyniku ostrzeliwania jeden żołnierz Sił Połączonych został ranny.

Żaden nieprzyjacielski ostrzał nie pozostał bez odpowiedniej reakcji ze strony ukraińskiej armii.

Według danych wywiadowczych, 14 czerwca jeden okupant został zabity.

Od początku obecnego dnia pozycje ukraińskich żołnierzy zostały ostrzelane w rejonie działania grupy operacyjno-taktycznej „Schid" i "Piwnicz": z moździerzy, z granatników i z broni strzeleckiej.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2019 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-