Okupanci w Donbasie wystrzelili ponad pięćdziesiąt pocisków na stanowiska Sił Zbrojnych Ukrainy, strat nie odnotowano

Okupanci w Donbasie wystrzelili ponad pięćdziesiąt pocisków na stanowiska Sił Zbrojnych Ukrainy, strat nie odnotowano

Ukrinform
W ciągu ostatniego dnia rosyjskie siły okupacyjne 7 razy naruszyły zawieszenie broni, z czego 6 razy używając broni zakazanej w Porozumieniach z Mińska.

ednocześnie nieprzyjaciel wystrzelił 51 pocisków kalibru 120 i 82 mm - informuje centrum prasowe sztabu Operacji Sił Połączonych.

„W rejonie działania grupy operacyjno-taktycznej „Schid" pozycje naszych żołnierzy zostały ostrzelane z ciężkich karabinów maszynowych w okolicy miejscowości Marinka.

W rejonie działania grupy operacyjno-taktycznej "Piwnicz" nieprzyjaciel 6 razy ostrzelał stanowiska Sił Zbrojnych: dwa razy - z moździerzy kalibru 120 mm, z granatników różnych systemów, z ciężkich karabinów maszynowych i broni strzeleckiej - w pobliżu Nowoaleksandriwki, dwa razy - moździerzami kalibru 120 i 82 - w okolicy Krymska, z moździerzy kalibru 82 mm i ręcznymi granatnikami przeciwpancernymi - w Nowoługańskie, moździerzami kalibru 120, granatnikami i bronią ręczną - w pobliżu miejscowości Nowotoszkowskie".

Nie ma strat wśród żołnierzy Sił Połączonych.

W odpowiedzi na ostrzały z rakiet przeciwpancernych zniszczono jeden wojskowy pojazd wroga.

Od początku tego dnia w rejonie działania grupy operacyjno-taktycznej „Schid" pozycje naszych żołnierzy zostały ostrzelane w rejonie Lebiedinska z granatników i z ciężkich karabinów maszynowych.

W trakcie działań wojennych jeden ukraiński żołnierz został ranny.

Ukraińska armia kontroluje działania wroga na linii demarkacyjnej, przy jednoczesnym przestrzeganiu warunków całkowitego zawieszenia broni.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2019 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-