2955 żołnierzy ukraińskich zginęło w okresie rosyjskiej agresji w Ukrainie

2955 żołnierzy ukraińskich zginęło w okresie rosyjskiej agresji w Ukrainie

Ukrinform
W wyniku rosyjskiej agresji na wschodzie Ukrainy zginęło 2955 ukraińskich żołnierzy – powiedział prezydent Petro Poroszenko podczas przemówienia na posiedzeniu Rady Rozwoju Regionalnego Obwodu Rówieńskiego, donosi korespondent Ukrinform.

„2955 ukraińskich żołnierzy, w tym jeden dziś wieczorem, oddało swoje życie, byśmy mogli budować swobodne i niezależne państwo” - powiedział Poroszenko i dodał, że dywizje rosyjskie są teraz na granicy ukraińsko-rosyjskiej, gotowe do inwazji, a każdego dnia na linii frontu odnotowuje się ostrzały i prowokacje.

Prezydent podkreślił, że rosyjski przywódca Władimir Putin nie pogodził się z faktem, że Ukraina, w ciągu ostatnich pięciu lat, „systematycznie łamie” jego plany.

„Posunęliśmy się bardzo daleko europejską ścieżką i każdy krok Ukrainy w tym kierunku jest porażką Putina” - przekonuje Poroszenko.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2019 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-