Okupanci 6 razy naruszyli zawieszenie broni, strat nie odnotowano

Okupanci 6 razy naruszyli zawieszenie broni, strat nie odnotowano

Ukrinform
15 marca rosyjskie siły okupacyjne 6 razy naruszyły zawieszenie broni, z czego 3 razy z zastosowaniem broni zakazanej w Porozumieniach z Mińska - informuje centrum prasowe sztabu Operacji Sił Połączonych.

„Nieprzyjaciel ostrzelał nasze pozycje z moździerzy kalibru 120 i 82, z przeciwpancernych systemów rakietowych, granatników i broni strzeleckiej. W rejonie działania grupy operacyjno-taktycznej „Schid" pozycje naszych żołnierzy zostały dwukrotnie ostrzelane - w pobliżu Nowoseliwki i Szyrokino.

W rejonie działania grupy operacyjno-taktycznej "Piwnicz" nieprzyjaciel 4 razy ostrzelał stanowiska Sił Zbrojnych: dwa razy, z moździerzem 120 mm, a później granatnikami różnych systemów - w Krymskie, z przeciwpancernych systemów rakietowych - w pobliżu Nowozwaniwki i

z broni strzeleckiej - w pobliżu Stanicy Ługańskiej”.

Nie ucierpiał żaden żołnierz Sił Połączonych.

Według danych wywiadowczych, 15 marca dwóch okupantów zostało zabitych.

Od początku bieżącego dnia wróg nie otworzył ognia.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2019 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-