Od początku „rozejmu noworocznego” zginęło 12 ukraińskich żołnierzy, 105 zostało rannych

Od początku „rozejmu noworocznego” zginęło 12 ukraińskich żołnierzy, 105 zostało rannych

Ukrinform
Podczas tak zwanego „rozejmu noworocznego” rosyjskie siły okupacyjne w Donbasie przeprowadziły 251 ataków i użyły 2600 pocisków artyleryjskich i pocisków moździerzowych, zabijając 12 ukraińskich żołnierzy,105 raniąc.

Powiedział o tym Stały Przedstawiciel Ukrainy przy organizacjach międzynarodowych w Wiedniu Ihor Prokopczuk podczas spotkania Stałej Rady OBWE w Wiedniu w czwartek, informuje korespondent Ukrinform.

„W ubiegły czwartek, w ramach Trójstronnej Grupy Kontaktowej, osiągnięto kolejne porozumienie z Rosją w sprawie zawieszenia broni w Donbasie, począwszy od piątku 8 marca 2019 r. Poprzednia umowa obowiązywała od 29 grudnia 2018 r. Od tego czasu do 7 marca 2019 roku zbrojne formacje 251 razy ostrzelały nasze pozycje, używając 2600 pocisków moździerzowych i artyleryjskich. W wyniku rosyjskich ataków, mimo ogłoszenia zawieszenia broni pod koniec grudnia, 12 ukraińskich żołnierzy zginęło, 105 zostało rannych”- powiedział.

Prokopczuk podkreślił, że strona ukraińska dotrzymywała się swoich zobowiązań i w pełni przestrzegała zawieszenia broni.

„Niestety, ostatnie dni znów pokazują brak chęci ze strony rosyjskiej działać w ten sposób. Nadal odnotowujemy ostrzały rosyjskich sił zbrojnych, w tym z użyciem broni zabronionej w Mińsku, choć na mniejszą skalę” - powiedział ukraiński dyplomata i wezwał stronę rosyjską do wypełnienia zobowiązań dotyczących aspektów bezpieczeństwa, zawartych w porozumieniach z Mińska.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2019 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-