Okupanci ostrzelali cztery miejscowości, strat nie odnotowano

Okupanci ostrzelali cztery miejscowości, strat nie odnotowano

Ukrinform
14 marca rosyjskie siły okupacyjne 4 razy naruszyły zawieszenie broni, z czego 1 raz z zastosowaniem broni zakazanej w Porozumieniach z Mińska - informuje centrum prasowe sztabu Operacji Sił Połączonych.

„W rejonie działania grupy operacyjno-taktycznej „Schid" pozycje naszych żołnierzy zostały ostrzelane: z ciężkich karabinów maszynowych - w pobliżu miasta Bohdaniwka. W rejonie działania grupy operacyjno-taktycznej "Piwnicz" nieprzyjaciel ostrzelał stanowiska Sił Zbrojnych: z broni strzeleckiej - w pobliżu Trawnewe, z przeciwpancernych granatników i z ciężkich karabinów maszynowych w miejscowości Ługańskie, z moździerzy kalibru 82 mm w pobliżu Kateryniwki”.

Nie ucierpiał żaden żołnierz Sił Połączonych.

Według danych wywiadowczych, 14 marca jeden okupant został ranny. Zniszczono także pojazd bojowy BMP-1.

Od początku bieżącego dnia wróg nie otworzył ognia.

Ukraińska armia kontroluje działania wroga na linii demarkacyjnej, przy jednoczesnym przestrzeganiu warunków całkowitego zawieszenia broni.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2019 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-