Krywonos zapowiada reformę Ukroboronprom

Krywonos zapowiada reformę Ukroboronprom

Ukrinform
Nowy zastępca sekretarza Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony chce przeprowadzić na dużą skalę reformę Ukroboronpromu w celu wzmocnienia zdolności obronnych państwa.

„Aby wypełnić te wskazówki (wzmocnienie systemu obronnego państwa - przyp. red.), apeluję do Rady Najwyższej Ukrainy o dokonanie przeglądu i uchwalenie ustawy o reformie Ukroboronprom tak szybko, jak to możliwe ” - napisał na Facebooku Serhij Krywonos.

Krywonos uważa, że zrobi to pracę koncernu maksymalnie przejrzystą, uniemożliwi komponent korupcyjny i przywróci zaufanie do kierownictwa ze strony obywateli Ukrainy i partnerów zagranicznych. Jego zdaniem, dla przeprowadzania pełnej i przejrzystej reformy, konieczne jest zaangażowanie partnerów międzynarodowych, wiodących międzynarodowych firm, najlepszych międzynarodowych i krajowych ekspertów.

Krywonos powiedział również, że rozpoczyna realizację programu „Pięć kroków do zwycięstwa”, który odbierze ochotę Rosji do przeprowadzenia bezpośredniej agresji wojskowej na Ukrainę i pozwoli każdemu obywatelowi Ukrainy ochronić siebie i swoje państwo.

Wdrożenie postanowień programu ułatwi również ustanowienie ścisłej współpracy między resortem bezpieczeństwa i obrony a społeczeństwem, zabezpieczenie sił zbrojnych i innych formacji wojskowych najnowszą bronią i sprzętem wojskowym, pomoże w przeprowadzeniu reformy w kompleksie obronno-przemysłowym oraz zapewnieniu skutecznej współpracy wojskowo-technicznej z naszymi strategicznymi partnerami. Program umożliwi stworzenie potężnych sił obrony terytorialnej zdolnych do szybkiej mobilizacji i przeciwdziałania agresorowi oraz kształtowanie przyszłości Ukrainy poprzez edukację młodzieży na podstawie idei narodowej i stworzenie systemu szkolnictwa i kształtowania potencjału mobilizacyjnego kraju.

Przypomnijmy, 12 marca prezydent Ukrainy mianował Serhija Krywonosa zastępcą sekretarza Rady Bezpieczeństwa Narodo

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2019 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-