Okupanci 10 razy ostrzelali pozycje Sił Zbrojnych Ukrainy, jeden żołnierz jest ranny

Okupanci 10 razy ostrzelali pozycje Sił Zbrojnych Ukrainy, jeden żołnierz jest ranny

Ukrinform
Rosyjskie siły okupacyjne 10 razy złamały reżim zawieszenia broni, w tym 3 razy używając broni zakazanej w Porozumieniach z Mińska – informuje centrum prasowe sztabu Operacji Sił Połączonych.

„W rejonie działania grupy operacyjno-taktycznej „Schid", pozycje naszych żołnierzy zostały siedem razy ostrzelane: dwa razy moździerzami kalibru 120 mm, trzeci raz z przeciwpancernych granatników z w pobliżu Wodjanoje, moździerzami kalibru 120 mm w pobliżu Lebedynskie, dwukrotnie z systemów antyrakietowych, granatnikami, z ciężkich karabinów maszynowych – w miejscowości Pawłopil, z ręcznych przeciwpancernych granatników i broni strzeleckiej - w pobliżu Awdijiwki.

W rejonie działania grupy operacyjno-taktycznej "Piwnicz" wróg trzy razy ostrzelał stanowiska Sił Zbrojnych: granatnikami różnych systemów i z broni strzeleckiej w miejscowości Krymskie, z ciężkich karabinów maszynowych - w pobliżu osady Nowoługańskie, z uzbrojenia BMP-1 i granatników przeciwpancernych - w pobliżu Trawnewe”.

W wyniku ostrzału jeden żołnierz Sił Połączonych został ranny.

W odpowiedzi na prowokacje wroga jednostki Sił Połączonych zastosowały dyżurne środki ogniowe.

Według danych wywiadowczych, 13 lutego dwóch okupantów zostało zabitych i dwóch jest rannych.

Od początku bieżącego dnia wróg nie otworzył ognia.

Ukraińska armia wciąż kontroluje sytuację na linii frontu, przestrzegając pełnego i kompleksowego zawieszenia broni.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2019 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-