OBWE odnotowało w ciągu doby ponad 400 wybuchów  w obwodzie donieckim

OBWE odnotowało w ciągu doby ponad 400 wybuchów w obwodzie donieckim

Ukrinform
SMM OBWE odnotowała w ostatnim dniu gwałtowny wzrost liczby przypadków naruszenia reżimu zawieszenia broni w obwodzie donieckim; zarejestrowano tam 430 wybuchów – napisano w raporcie operacyjnym Specjalnej Misji Monitorującej OBWE na Ukrainie.

"W obwodzie donieckim SMM odnotowała wzrost liczby naruszeń reżimu zawieszenia broni (około 430 wybuchów), w porównaniu z poprzednim dniem (około 30 wybuchów)" - czytamy w raporcie.

Najwięcej naruszeń reżimu zawieszenia broni, około 60% ogólnej liczby ostrzałów, odnotowano w sektorze w okolicy Switłodarska (punkt kontrolny, 57 km na północny wschód od Doniecka), a także w okolicy Gorliwki (nie kontrolowana przez rząd, 39 km na północny wschód od Doniecka).

W obwodzie ługańskim Misja odnotowała wzrost liczby naruszeń zawieszenia broni, jednak zarejestrowała mniejszą ilością wybuchów (5), w porównaniu do poprzedniego okresu (około 15). Większość naruszeń zawieszenia broni odnotowano w okolicy miejscowości Popasna (kontrolowana przez rząd, 69 km na zachód od Ługańska).

Obserwatorzy OBWE zarejestrowali również uszkodzenia, powstałe w wyniku użycia broni strzeleckiej, na budynku szkoły w Złotym-5 (Mychajliwka) na budynku mieszkalnym w Pierwomajsku oraz świeże ślady, powstałe od wybuchów w Słowianoserbsku.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2019 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-