Rosja sprowadziła na terytorium Donbasu najnowszy system wywiadu radiowego

Rosja sprowadziła na terytorium Donbasu najnowszy system wywiadu radiowego "Thorn" – OBWE

Ukrinform
Bezzałogowy statek powietrzny SMM OBWE zarejestrował najnowszy rosyjski system wywiadu radiowego TORN na terytorium tymczasowo okupowanego Donbasu – napisano w raporcie operacyjnym Specjalnej Misji Monitorującej OBWE na Ukrainie.

„10 lutego mały dron SMM zauważył 2 pojazdy BMP-1 (z których jeden stał na podwórku budynku mieszkalnego) i 1 system wywiadu radiowego TORN w podwoziu ciężarówki (Kamaz), która stała w pobliżu budynku mieszkalnego w Nowogrygorywce”.

Jak podaje InformNapalm, który stworzył bazę odnotowanego w Donbasie, najnowszego uzbrojenia Federacji Rosyjskiej, rosyjski „Torn” był wcześniej widziany w okupowanym Doniecku. Charakterystyki nie są znane. Jest testowany przez Siły Zbrojne Federacji Rosyjskiej.

Wcześniej, SMM OBWE wielokrotnie rejestrowała w okupowanym Donbasie próbne partie rosyjskiego sprzętu wojskowego, które dopiero niedawno przyszły z SZFR, a nie ma ich w uzbrojeniu Sił Zbrojnych Ukrainy.

28 lipca 2018 mini dron OBWE zarejestrował 4 najnowsze rosyjskie systemy wywiadu radiowego: "Lejer-3” (РБ-341В), "Krasucha-2” (1Л269)" ,"Bylina” (РБ-109A)" i " Riepielent-1 ") w pobliżu okupowanego Czornuchynowa (64 km na południowy zachód od Ługańska).

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2019 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-