Okupanci pięć razy złamali reżim zawieszenia broni,  strat nie odnotowano

Okupanci pięć razy złamali reżim zawieszenia broni, strat nie odnotowano

Ukrinform
1 lutego rosyjskie siły okupacyjne pięć razy złamały reżim zawieszenia broni, w tym dwa razy - używając broni zakazanej w Porozumieniach z Mińska – informuje centrum prasowe Operacji Sił Połączonych.

Okupanci strzelali z moździerzy kalibru 82 mm, z ciężkich karabinów maszynowych i broni strzeleckiej- w okolicach miast Pawłopil i Krasnohoriwka.

W rejonie działania grupy operacyjno-taktycznej "Piwnicz", okupanci ostrzelali pozycje naszej armii z granatników, z ciężkich karabinów maszynowych i broni strzeleckiej - w rejonie Chutoru Wilnego i z moździerzy kalibru 82 mm w rejonie Krymska.

W wyniku ataków rosyjskich sił okupacyjnych, nie ucierpiał żaden żołnierz Sił Połączonych.

W odpowiedzi na prowokacje wroga jednostki Sił Połączonych zastosowały dyżurne środki ogniowe. Według danych wywiadowczych, 1 lutego dwóch okupantów zostało zabitych, dwóch zostało rannych.

Od początku bieżącego dnia wróg nie otworzył ognia.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2019 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-