8 razy okupanci złamali reżim zawieszenia broni,  strat nie odnotowano

8 razy okupanci złamali reżim zawieszenia broni, strat nie odnotowano

Ukrinform
W ciągu minionego dnia okupanci otworzyli ogień na pozycje Sił Zbrojnych Ukrainy osiem razy – informuje centrum prasowe Operacji Sił Połączonych.

„29 stycznia rosyjskie siły okupacyjne ośmiokrotnie naruszyły reżim zawieszenia broni, jednocześnie odnotowano trzy przypadki użycia broni zabronionej przez Porozumienia mińskie”.

W rejonie działania grupy operacyjno-taktycznej "Schid", okupanci ostrzelali pozycje ukraińskiej armii z ciężkich karabinów maszynowych i broni strzeleckiej w pobliżu miejscowości Awdijiwka, z automatycznych granatników pobliżu miejscowości Bohdaniwka, z granatników, z ciężkich karabinów maszynowych i broni strzeleckiej w rejonie Hnutowe, z granatników w pobliżu Nowomychajliwki.

W rejonie działania grupy operacyjno-taktycznej "Piwnicz", okupanci ostrzelali pozycje naszej armii z moździerzy kalibru 82 mm - w pobliżu Krymskie, z moździerzy kalibru 82 mm - w rejonie Kateryniwki, z ciężkich karabinów maszynowych w okolicy wsi Ługańskie, z moździerzy kalibru 82 mm i z ciężkich karabinów maszynowych w pobliżu miejscowości Chutir Wilnyj.

W wyniku ataków rosyjskich sił okupacyjnych, nie ucierpiał żaden żołnierz Sił Połączonych.

Od początku bieżącego dnia wróg nie otworzył ognia.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2019 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-