Ukraińskie Siły Zbrojne zestrzeliły rosyjski dron

Ukraińskie Siły Zbrojne zestrzeliły rosyjski dron

Ukrinform
Żołnierze sił zbrojnych Ukrainy wykryli bezzałogowy samolot na niebie Priazowja i zestrzelili go – informuje na swojej stronie internetowej Ministerstwo Obrony.

"Wykorzystując środki kontroli radiowej, wojsko uniemożliwiło ucieczkę urządzenia, uziemiło je, a następnie znalazło i usunęło" - powiedział w wiadomości.

Po zbadaniu przez inżynierów wojskowych urządzenie zostało przekazane specjalistom w celu identyfikacji i dalszych badań. Ustanowiono, że ten bezzałogowy statek powietrzny to "Granat-2" wyprodukowany przez przedsiębiorstwa kompleksu wojskowo-przemysłowego Federacji Rosyjskiej.

Ten rodzaj urządzeń aktywnie dostarczany nielegalnym zbrojnym jednostkom tzw. LRL i DRL. Wykorzystywany jest do celów wywiadowczych i korekty ostrzału artyleryjskiego.

Cała informacje z cyfrowych nośników będzie dokładnie przestudiowana i przeanalizowana.

Usunięty bezzałogowy statek powietrzny jest kolejnym dowodem wspierania przez Federację Rosyjską nielegalnych sił zbrojnych na terenie ORDLO, które terroryzują ostrzałami ludność cywilną, zamieszkałą w pobliżu linii demarkacyjnej.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2019 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-