Okupanci wzięli do niewoli żołnierza Sił Zbrojnych Ukrainy w Donbasie

Okupanci wzięli do niewoli żołnierza Sił Zbrojnych Ukrainy w Donbasie

Ukrinform
W 58 oddzielnej zmotoryzowanej brygadzie w rejonie działania grupy operacyjno-taktycznej "Piwnicz" potwierdzono zniknięcie żołnierza Stanisława Panczenki i wydano oświadczenie o psychicznym i fizycznym wywieraniu presji na niego przez okupantów, którzy go schwytali - czytamy na stronie brygady w Facebook.

„Panczenko Stanisław Mirosławowicz jest żołnierzem 58 Brygady Zmotoryzowanej. Najprawdopodobniej słowa wypowiedziane przez niego dla wideo są wynikiem presji psychologicznej, a nawet fizycznej, jaką stosują na nim okupanci. Potwierdza to fakt, że wideo materiał został opublikowany dopiero trzeciego dnia od zniknięcia żołnierza. W rzeczywistości wystarcza to do "popracowania" nad żołnierzem. Wiadomo, że wszystkie materiały informacyjne prorosyjskich najemników są niczym więcej niż elementem wojny informacyjnej"- czytamy w oświadczeniu.

W 58 Brygadzie, każdy żołnierz jest członkiem dużej rodziny wojskowej, więc los kolegi dla wszystkich jest bardzo ważny. Dzisiaj, 21 stycznia, propagandziści i przedstawiciele służb specjalnych Federacji Rosyjskiej pracujący na tymczasowo okupowanych terytoriach Ukrainy, zamieścili film z przesłuchaniem naszego żołnierza i zaczęli go rozpowszechniać. Na wideo widać, że Stanisława "przygotowano" do nagrania tego filmu. Ale wierzymy, że pomimo trudności Stanisław Panczenko wróci do domu. Nigdy nie rezygnujemy z naszych żołnierzy – podkreślili żołnierze Brygady w komentarzu dla korespondenta Ukrinform.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2019 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-