Doba w OOS: dziewięć ostrzałów, ale bez strat i ranieni

Doba w OOS: dziewięć ostrzałów, ale bez strat i ranieni

Ukrinform
W rejonie działania grupy operacyjno-taktycznej "Piwnicz", okupanci ostrzelali pozycje naszej armii z ciężkich karabinów maszynowych - w pobliżu miejscowości Wilnyj - informuje centrum prasowe sztabu OOS.

„18 stycznia rosyjskie wojska okupacyjne dziewięć razy naruszyły reżim zawieszenia broni. W rejonie działania grupy operacyjno-taktycznej "Schid", okupanci dwa razy ostrzelali pozycje naszej armii w pobliżu miejscowości Hnutowe z automatycznych granatników, ciężkich karabinów maszynowych i broni ręcznej, a także odnotowano działalność wrogiego snajpera...Podczas ataków wrogimi siłami wojsk rosyjsko-okupacyjnych, nie został ranny żaden żołnierz Sił Połączonych”.

Dwa razy z automatycznych granatników, ciężkich karabinów maszynowych i broni ręcznej wróg ostrzelał nasze pozycje w rejonie Krasnohoriwki i w pobliżu Wodjanoje granatnikami i bronią ręczną.

Ponadto wróg otworzył ogień w kierunku ukraińskiej armii z moździerzy kalibru 82 mm w pobliżu Pisky i Wodjanoje oraz z ciężkich karabinów maszynowych i broni ręcznej w pobliżu Marinki i Czermałyka.

"Połączone Siły w odpowiedzi na prowokacje wroga zastosowały dyżurne środki ogniowe. Jak donosi wywiad - 18 stycznia jeden z okupantów zginął. W ciągu dzisiejszego dnia wróg nie otwierał ognia." - zaznaczyli w sztabie.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2019 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-