Okupanci dwukrotnie ostrzelali pozycje Sił Zbrojnych Ukrainy, strat nie odnotowano

Okupanci dwukrotnie ostrzelali pozycje Sił Zbrojnych Ukrainy, strat nie odnotowano

Ukrinform
9 stycznia rosyjskie siły okupacyjne dwukrotnie złamały reżim zawieszenia broni.

Jednocześnie nie odnotowano przypadków użycia broni zabronionej przez porozumienia mińskie - informuje służba prasowa OOC.

"Pozycje naszych żołnierzy zostały ostrzelane z różnego rodzaju granatników, ciężkich karabinów maszynowych i lekkiej broni w pobliżu miejscowości Nowomichajłowka i Lebiedińskie" - czytamy w oświadczeniu.

W ciągu minionego dnia nie ucierpiał żaden żołnierz Sił Połączonych.

W odpowiedzi na prowokacje wroga jednostki Sił Połączonych zastosowały dyżurne środki ogniowe.

Według danych wywiadowczych, 9 stycznia, dwóch okupantów zostało zabitych.

W obecnym dniu wróg nie otworzył ognia.

Jednocześnie, pomimo pogorszenia warunków pogodowych, ukraińska armia nadal niezawodnie kontroluje działania wroga na linii frontu, przy jednoczesnym przestrzeganiu warunków całkowitego zawieszenia broni.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2019 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-