W ciągu ostatniej doby okupanci jeden raz naruszyli zawieszenie broni

W ciągu ostatniej doby okupanci jeden raz naruszyli zawieszenie broni

Ukrinform
W ciągu ostatniego dnia rosyjskie siły okupacyjne raz naruszyły zawieszenia broni.

Nie odnotowano jednocześnie przypadków użycia broni zabronionej przez porozumienia mińskie - informuje służba prasowa OOC na Facebooku.

"Pozycje naszych żołnierzy zostały ostrzelane z różnego rodzaju granatników, ciężkich karabinów maszynowych i lekkiej broni w pobliżu miejscowości Nowotoszkowskie." - czytamy w oświadczeniu.

W ciągu ostatniego dnia żaden żołnierz Sił Połączonych nie odniósł obrażeń.

W odpowiedzi na prowokacje wroga jednostki Sił Połączonych zastosowały dyżurne środki ogniowe.

Według danych wywiadowczych, 8 stycznia dwóch okupantów zostało zabitych, a jeden został ranny.

Od początku bieżącego dnia wróg nie otworzył ognia.

Jednocześnie, pomimo pogorszenia warunków pogodowych, ukraińska armia nadal kontroluje działania wroga na linii frontu, przy jednoczesnym przestrzeganiu warunków całkowitego zawieszenia broni.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2019 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-