Okupanci w Donbasie ponownie użyli zakazanej broni

Okupanci w Donbasie ponownie użyli zakazanej broni

Ukrinform
Rosyjskie siły okupacyjne 28 grudnia naruszyły zawieszenie broni 11 razy, dwukrotnie - używając broni zabronionej przez porozumienia z Mińska.

O tym na Facebooku Informuje służba prasowa OOC (ang. United force operation).

Strzelano z moździerzy kalibru 82 mm w pobliżu wsi Nowotoszkowskie i w pobliżu osady Hnutowe.

Pozycje ukraińskich żołnierzy zostały ostrzelane z różnego rodzaju granatników, różnego kalibru moździerzy i karabinów maszynowych, w pobliżu miejscowości Bołotene, Stanica Ługańska, w pobliżu wsi Sławne, Taramczuk, Opytne, Piaski na Doniecku i w rejonie miejscowości Pawłopil, Hnutowe, Wodjanoje.

W ciągu ostatniego dnia jeden żołnierz Sił Połączonych został ranny.

By stłumić prowokacje wroga, broniące się jednostki, zastosowały dyżurne środki ogniowe.

Według danych wywiadowczych, 28 grudnia jeden z okupantów został zabity, a dwóch zostało rannych.

"Pomimo świąt noworocznych i bożenarodzeniowych, i porozumienia osiągniętego przez trójstronną Grupę Kontaktową w sprawie wprowadzenia przez Dowództwa Sił Połączonych bezterminowego zawieszenia broni na całej linii frontu z rosyjskimi siłami okupacyjnymi w niektórych regionach okręgów - donieckiego i ługańskiego, w obecnym dniu nieprzyjaciel otworzył ogień na pozycje Sił Połączonych z granatników, w pobliżu wsi Zalizne".

W obecnym dniu nie odnotowano strat wśród żołnierzy Sił Połączonych.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2019 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-