Okupanci strzelali z moździerzy w trzech kierunkach, jeden żołnierz jest ranny

Okupanci strzelali z moździerzy w trzech kierunkach, jeden żołnierz jest ranny

Ukrinform
Rosyjskie siły okupacyjne w czwartek osiem razy złamały reżim zawieszenie broni.

Jednocześnie odnotowano trzy przypadki użycia broni zabronionej umowami mińskimi - jak podała służba prasowa OOC (ang. United force operation).

„W szczególności, wróg strzelał z moździerzy kalibru 82 mm w pobliżu miejscowości Kymska i miejscowości Piaski na Doniecku, z moździerzy o kalibrze 120 mm – w rejonie Hnutowe"- jak podają w komunikacie. Pozycje naszych żołnierzy zostały ostrzelane z różnego rodzaju granatników, kalibru moździerzy i karabinów maszynowych, w pobliżu miejscowości Novozwanivka, niedaleko miejscowośc Awdijewka, Berezovo, Piszczewyk, a także Wodjanoje.

W ciągu ostatniego dnia jeden żołnierz Sił Połączonych został ranny.

By stłumić prowokacje wroga, broniące się jednostki, zastosowały dyżurne środki ogniowe.

Według danych wywiadowczych, 27 grudnia jeden z okupantów został zabity, a dwóch zostało rannych. Ponadto schwytano jednego przedstawiciela DRL.

W obecnym dniu wróg otworzył ogień na pozycje ukraińskiego wojska z moździerzy kalibru 82 mm w pobliżu wsi Nowotoszkowskie i w pobliżu osady Hnutowe.

W ciągu ostatniej doby nie odnotowano strat wśród żołnierzy Sił Połączonych.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2019 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-