W rejonie Mariupola okupanci użyli moździerzy

W rejonie Mariupola okupanci użyli moździerzy

Ukrinform
W ciągu ostatniego dnia okupanci 7 razy otworzyli ogień na pozycje SZU - jak podała służba prasowa OOC (ang. United force operation).  

"26 grudnia rosyjskie siły okupacyjne 7 razy naruszyły zawieszenie broni. Stwierdzono 1 przypadek użycia broni, zabronionej w Protokołach Mińskich", - podają. Wróg ostrzelał pozycje Sił Zbrojnych, z moździerza kalibru 82 mm, w okolicach miejscowości: Hnutowe. Pozycje naszych żołnierzy zostały ostrzelane z różnego rodzaju granatników, kalibru moździerzy i karabinów maszynowych, w pobliżu miejscowości Krasnohoriwka, Ługańskie, a także Pieski na Doniecku. By stłumić prowokacje wroga, broniące się jednostki, zastosowały dyżurne środki ogniowe. W sztabie oznajmili, że w ciągu ostatniego dnia jeden żołnierz został ranny. W ciągu bieżącego dnia okupanci strzelali do ukraińskich żołnierzy z granatników i z ciężkich karabinów maszynowych w pobliżu miejscowości Piszczewnik.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2019 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-