Okupanci ostrzelali z granatników pozycje Sił Zbrojnych Ukrainy pod Hnutowe

Okupanci ostrzelali z granatników pozycje Sił Zbrojnych Ukrainy pod Hnutowe

Ukrinform
W ciągu bieżącego dnia okupanci strzelali do ukraińskich żołnierzy z granatników i z ciężkich karabinów maszynowych w pobliżu miejscowości Hnutowe- oświadczył podczas briefingu rzecznik Ministerstwa Obrony Ukrainy, Dmitrij Guculak, informuje strona MOU.  

„Od początku dnia, stanem na godzinę 12.00, od strony rosyjskich okupantów odnotowano jeden celny ostrzał. Wróg używał granatników i ciężkich karabinów maszynowych w pobliżu miejscowości - Hnutowe" - powiedział Motuzjanik. W wyniku działań wojennych od początku bieżącego dnia nie odnotowano strat wśród ukraińskich żołnierzy, jak podała służba prasowa Ministerstwa Obrony. Jak donosi Ukrinform, agresja wojskowa w Donbasie rozpoczęła się w kwietniu 2014 r. Po tym, jak Federacja Rosyjska zajęła Krym (16 marca 2014 r. na terytorium okupowanego Krymu odbyło się "referendum" w celu odłączenia się od Ukrainy, 16 marca 2014 r., Krym został włączony do Federacji Rosyjskiej) i ogłoszono powstanie quasi-państwa DRL / ŁRL (kwiecień 2014). 30 kwietnia 2018 r. rozpoczęła się na Ukrainie Operacja Sił Połączonych, zaraz po zakończeniu operacji antyterrorystycznej, która trwała od 2014 r. Według ministra obrony Ukrainy Stepana Poltoraka, od początku maja 2018 r. w wyniku działań wojennych w Donbasie, poległo 3 tysiące 232 żołnierzy Sił Zbrojnych Ukrainy.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2019 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-