Okupanci strzelają z moździerzy pod Krymskim i Zołotym-4

Okupanci strzelają z moździerzy pod Krymskim i Zołotym-4

Ukrinform
Rosyjskie siły okupacyjne w ciągu ostatniej doby pięć razy naruszyły reżim zawieszenia broni. 

Odnotowano dwa przypadki użycia broni zabronionej w porozumieniach z Mińska - informuje na Facebooku centrum prasowe OOC.

"W szczególności, wróg strzelał z moździerzy o kalibrze 120 i 82 mm w kierunku pozycji Sił Połączonych w rejonie Krymska i pod Zolotym-4 - z moździerzy o kalibrze 82 mm" - czytamy w komunikacie.

Pozycje wojsk ukraińskich ostrzelano z granatników, ciężkich karabinów maszynowych i broni strzeleckiej w rejonie Nowotoszowskiego i Stanicy Ługańskiej- w rejonie Awdiejewki. 

W ciągu ostatniego dnia jeden żołnierz Sił Połączonych został ranny.

By stłumić prowokacje wroga, broniące się jednostki, zastosowały dyżurne środki ogniowe.

Według danych wywiadowczych 25 grudnia jeden z okupantów został zabity, a dwóch zostało rannych.

W obecnym dniu wróg otworzył ogień na pozycje ukraińskiego wojska z granatników i ciężkich karabinów maszynowych w rejonie wsi Hnutowe w okolicy Mariupola.

W ciągu ostatniej doby nie odnotowano strat wśród żołnierzy Sił Połączonych.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2019 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-