Okupanci ostrzelali z moździerzy pozycje Sił Zbrojnych Ukrainy pod Nowotoszkowskiem

Okupanci ostrzelali z moździerzy pozycje Sił Zbrojnych Ukrainy pod Nowotoszkowskiem

Ukrinform
Rosyjskie siły okupacyjne w ciągu ostatniego dnia siedmiokrotnie naruszyły zawieszenie broni.

Jednocześnie odnotowano trzy przypadki użycia broni zabronionej w Porozumieniach Mińskich.

„W szczególności, wróg strzelał z moździerzy 120 mm i 82 mm w pobliżu miejscowości Kymska i z moździerz kalibru 82 mm w pobliżu miejscowości Nowotoszkowskie. W kierunku naszych pozycji strzelono z różnego rodzaju granatników, moździerzy i ciężkich karabinów maszynowych – w okolicach Nowomichajłowki, a także w pobliżu miejscowości: Czermałyk, Lebedinski, Hnutowe"- jak podają w komunikacie.

W wyniku walk żaden ukraiński żołnierz nie został ranny.

Według danych wywiadowczych, 21 grudnia było zabito czterech żołnierzy, a trzech zostało rannych.

W obecnym dniu wróg otworzył ogień na pozycje ukraińskiego wojska z granatników i ciężkich karabinów maszynowych w rejonie Hnutowa.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2019 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-