W Kijowie będzie sądzony były szef banku za kradzież 6 milionów USD

W Kijowie będzie sądzony były szef banku za kradzież 6 milionów USD

Ukrinform
Były dyrektor kijowskiego oddziału MarfinBanku stanie przed sądem w sprawie faktu defraudacji środków bankowych.

Podała służba prasowa prokuratury w Kijowie.

„Rejonowa prokuratura w Kijowie nr 6 skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko byłemu kierownikowi kijowskiego oddziału MarfinBanku, oskarżonemu o nadużycie oficjalnego stanowiska i sprzeniewierzenie funduszy bankowych w wysokości ponad 6 mln USD”, czytamy w oświadczeniu.

Należy zauważyć, że kierownik oddziału zorganizował program kradzieży funduszy bankowych pod pozorem wydawania pożyczek na zakup ziemi w rejonie Kijowa.

Zgodnie z wnioskmi specjalistów ustalono, że całkowita kwota strat poniesionych przez bank w okresie 2007–2012 wynosi 15 milionów dolarów amerykańskich, z czego menedżer ukradł ponad 6 milionów dolarów amerykańskich.

Akt oskarżenia na podstawie części 5 art. 191 Kodeksu karnego Ukrainy w stosunku do byłego dyrektora został przesłany do Sądu Rejonowego w Pechersku w Kijowie.

Rozprawy sądowe innych urzędników, którzy zdefraudowali pieniądze banku w latach 2008–2012, zostały podzielone na odrębne postępowania.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-