Państwowe Biuro Śledcze wszczęło dochodzenie przeciwko Łucenko

Państwowe Biuro Śledcze wszczęło dochodzenie przeciwko Łucenko

Ukrinform
Peczerski Sąd Rejonowy w Kijowie zobowiązał Państwowe Biuro Śledcze do wszczęcia postępowania karnego przeciwko prokuratorowi generalnemu Jurijowi Łucence w sprawie ujawnienia danych z dochodzenia w sprawie zabójstwa Kateryny Handziuk - donosi służba prasowa PBŚ.

Postępowanie karne zostało zarejestrowane 18 marca. Prokurator generalny nie był jeszcze wzywany na przesłuchanie.

Przypomnijmy, 31 lipca 2018 roku aktywistka Kateryna Handziuk została oblana kwasem siarkowym w pobliżu wejścia do własnego domu w Chersoniu. Kobieta przeszła kilku operacji, ale zmarła 4 listopada 2018 roku.

11 lutego prokurator generalny Jurij Łucenko ujawnił na briefingu, że szef chersońskiej rady obwodowej Władysław Manher był podejrzany o zlecenie zamachu na chersońską aktywistkę Handziuk.

Kijowski sąd zdecydował o aresztowaniu Manhera, przewodniczącego rady obwodu chersońskiego, ale wyznaczył kaucję w wysokości ok. 2,49 mln hrywien. Kaucję wpłacił adwokat.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2019 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-